Co musisz wiedzieć ostatnia aktualizacja 6.12.2010
FUNDACJA ZMIEŃMY ŚWIAT jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, utworzoną na terenie Tarnowa w 2002 roku, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 0000124918 (Sygnatura akt: KR.XII NS-REJ.KRS/4089/2/467).
Aby wejść na główną stronę fundacji KLIKNIJ TUTAJ.....
Aby wejść na główną stronę fundacji KLIKNIJ TUTAJ.....
Zalecenia i porady dla nowych opiekunów kotów.
1) Przygotuj wcześniej kuwetę i żwirek dla kota i umieść ja na stałe w jednym miejscu(najlepszy jest żwirek zbrylający się np.Benek, gdzie przy pomocy specjalnej łopatki wybiera się nieczystości (do kupienia w sklepach zoologicznych)
2) Przygotuj miski dla kota- w jednej zawsze niech będzie świeża woda(często zmieniana), w drugiej jedzenie dość urozmaicone: gotowe konserwy dla kotów, mięso i podroby gotowane (drobno posiekane), gdy będzie starszy może być surowe oraz serek biały i jogurt naturalny. Gdy podrośnie i zęby mleczne zmienią mu się na stałe (4-6 miesięcy) można mu podawać suchą karmę. Lepiej nie podawać wędliny ani kiełbasy gdyż zawierają za dużo soli i przypraw. Mleko również nie jest kotu potrzebne zwłaszcza gdy już skończy dwa miesiące-często po nim występują biegunki. Nie podawaj mu kości ani ości -żołądek kota to nie śmietnik. W pierwszych dniach pobytu kota w nowym domu dobrze jest go trzymać w jednym pomieszczeniu, aby go dobrze poznał, nie pogubił się i gdzie w bliskiej odległości byłyby miska i kuweta, aby zdążył ją w razie potrzeby szybko odszukać.
3) Przygotuj specjalną.drapaczkę. dla kota( do kupienia w sklepach zoologicznych)-może to być również zrobiona samodzielnie deska obita starą wykładziną i powieszona pionowo nisko ziemi na ścianie, aby kot mógł w tym miejscu ścierać pazurki i nie niszczyć mebli.
4) Przygotuj dla kota legowisko-może to być jakaś poduszka, ręcznik lub zwykłe pudełko kartonowe, które koty uwielbiaja.
5) Kota małego pierwszy raz należy odrobaczać dwa razy w odstępie dziesięciu dni, pózniej raz na trzy miesiące, starszego raz na pół roku-najlepiej iść z nim do weterynarza. Jeżeli bierzemy kota "piwnicznego" należy go wcześniej profilaktycznie odpchlić-najlepiej zrobi to weterynarz, środkami które na pewno nie zaszkodzą nawet kilkutygodniowemu kotu.
6) Kota powinno się raz do roku szczepić-zapobiega to wielu chorobom i oszczędza się na leczeniu.
7) Gdy już kot zachoruje należy jak najszybciej iść z nim do weterynarza-kot jest chory gdy przestaje jeść, bawić się, staje się osowiały.
8) Kotkę powinno się wysterylizować gdy już dorośnie, aby niepotrzebnie nie rozmnażać kotów-a chętnych na małe koty wcale nie ma wielu, a kocury wykastrować, aby nie .podsikiwały. inaczej mówiąc nie .znaczyły terenu. po całym mieszkaniu i nie uciekały w poszukiwaniu partnerów co się tyczy obu płci.
9) Jeżeli ktoś mieszka wysoko należy zabezpieczyć przynajmniej jedno okno, które często się otwiera lub gdzie przebywa kot, aby uchronić go przed wypadnięciem co kończy się często tragicznie.
10) Poświęcaj kotu dużo czasu na pieszczoty i na zabawy-mały kot znudzony zaczyna psocić-dzieciom trzeba zwrócić uwagę żeby prawidłowo go trzymały i głaskały i umiejętnie obchodziły się z nim -nie męczyły go-kot to nie zabawka.
11) Jeżeli kot jest "nie wychodzący" na pole dobrze jest mu posiać trawę(do kupienia już gotowa w sklepach zoologicznych) owies, pszenicę ,aby nie skubał kwiatków doniczkowych i aby jedząc trawę mógł łatwiej wydalić wraz z odchodami swoją sierść, którą sobie wylizuje, można też kupować specjalną pastę, która rozpuszcza tę sierść kota, dzięki czemu kot nie ma problemów z przewodem pokarmowym i wypróżnianiem się.
CHCESZ WIEDZIEĆ CZY JESTEŚ STWORZONY DLA KOTA? Kliknij TUTAJ...
Jeżeli chcesz pomóc bezdomnym, porzuconym, często okaleczonym zwierzakom, pomóc w pokryciu kosztów leczenia, zabiegów weterynaryjnych możesz wpłacić niewielką kwotę która nie tylko da im nadzieję na lepsze życie ale może uratować im życie.
Możesz dokonać wpłaty bezpośrednio na konto fundacji:
Nr.konta: 95 1750 1338 0000 0000 2091 2607
(Raiffeisen Bank Polska SA)
Możesz dokonać wpłaty kartą kredytową, płatniczą albo z konta także przez przez PayPal
Możesz wesprzeć nas także przez portal siepomaga: